top of page

Baseball

2024 All Division & All League

Division 1

All Division

First Team

Griffin Crain, Bishop Hendricken

Jack LaRose, Bishop Hendricken

Brandon Westerfield, South Kingstown

Andrew Nocera, Cumberland

John Devine, Cranston East

Carlos Merejo, Cranston East

Azach Ciprian, LaSalle

John Mass, Portsmouth

Logan Downey, Coventry

Adonis Medina, Central

 

Second Team

Christian Butera, Bishop Hendricken

Braeden Campbell, Bishop Hendricken

Ryan Thompson, Bishop Hendricken

Nolan Urian, South Kingstown

Ben Jahnz, Cumberland

Andrew Ray, Cumberland

Jayden Tolentino, Cranston East

Quincy Rome, North Kingstown

Nick Spaner, Portsmouth

Will Haggerty, Moses Brown

All League

First Team

Christian Butera, Bishop Hendricken

Griffin Crain, Bishop Hendricken

Jack LaRose, Bishop Hendricken

Ryan Thompson, Bishop Hendricken

Jonah Monnes, South Kingstown

Nolan Urian, South Kingstown

Brandon Westerfield, South Kingstown

Benjamin Jahnz, Cumberland

Andrew Nocera, Cumberland

Andrew Ray, Cumberland

John Devine, Cranston East

Carlos Merejo, Cranston East

Jayden Tolentino, Cranston East

Christopher Ciarniello, North Kingstown

Quincy Rome, North Kingstown

Azach Ciprian, La Salle

Matt Destefanis, La Salle

John Mass, Portsmouth

Nick Spaner, Portsmouth

Anthony Colucci, Coventry

Logan Downey, Coventry

Brendan Smith, Cranston West

Will Haggerty, Moses Brown

Jack McConnell, Pilgrim

Jackson Chamberlin, Smithfield

Second Team

Braeden Campbell, Bishop Hendricken

Cole Camara, Bishop Hendricken

Ryan Fuscaldo, South Kingstown

Brayden Rosen, South Kingstown

Liam Sagal, South Kingstown

Joaquin Cardoso, Cumberland

Tyler Hurteau, Cumberland

Luke Plumer, Cumberland

Jayden Alexandre, Cranston East

Jerusalem Leon, Cranston East

Kelvin Santos, Cranston East

Ben Davis, North Kingstown

Ben Napoli, North Kingstown

Manny Oliver, La Salle

Ed Walsh, La Salle

Oliver Rey, Portsmouth

Cam Ruggieri, Portsmouth

Caeden Joyce, Coventry

Logan Moore, Coventry

Alex Milano, Cranston West

Ryan Zarrella, Cranston West

Kaz Bojarski, Moses Brown

Dylan Roberts, Pilgrim

Jacob Hopkins, Smithfield

Sean Clifford, Lincoln

Adonis Medina, Central

Connor Salzillo, Toll Gate

Brian Abruzzi, Mt. Hope

Third Team

Cooper Maher, Bishop Hendricken

Nicolas Vellone, South Kingstown

Micah Cousineau, Cumberland

Anthony Defusco, Cranston East

Will Creed, North Kingstown

Caden Calabro, La Salle

Casey Cord, Portsmouth

Gabriel Lopez, Coventry

George Threats, Cranston West

Tucker De Wolf, Moses Brown

AJ Ferreira, Pilgrim

Tucker Byrnes, Smithfield

Division 2

All Division

First Team

Zach Miner, Westerly

Quinn Murphy, Barrington

Gabe Tanous, Barrington

Alex DeTomasis, East Greenwich

Sean Giannelli, East Greenwich

Dean Parris, Johnston

Tim Robitaille, East Providence

Aidan Clancey, Narraganset

Kamdyn Rego, Tiverton

Jacob Mello, Middletown

 

Second Team

Michael Poole, Westerly

Jack Tenuta, Westerly

Jack Lawson, Barrington

Cade Thomas, East Greenwich

Michael Frausto, St. Raphael

Zayden Kent, Narragansett

Derek Gesmondi, Prout

Jordan Furtado, Burrillville

Noah Frezza, North Providence

Darren Clarke, Chariho

Evan LeVasseur, Middletown

All League

First Team

Tom Fiore, Westerly

Zach Miner, Westerly

Michael Poole, Westerly

Jack Tenuta, Westerly

Jack Lawson, Barrington

Quinn Murphy, Barrington

Gabe Tanous, Barrington

Alex DeTomasis, East Greenwich

Sean Giannelli, East Greenwich

Cade Thomas, East Greenwich

Matthew Clements, Johnston

Dean Paris, Johnston

Manny Rios, Johnston

Nolan Lorenz, East Providence

Aidan Martins, East Providence

Tim Robitaille, East Providence

Harold Fernandez, St. Raphael

Michael Frausto, St. Raphael

Aidan Clancey, Narragansett

Zayden Kent, Narragansett

Matthew Chofay, Prout

Derek Gesmondi, Prout

Jordan Furtado, Burrillville

Kamdyn Rego, Tiverton

Noah Frezza, North Providence

Darren Clarke, Chariho

Jacob Mello, Middletown

Second Team

Drew Bozek, Westerly

Grayson Simmons, Westerly

Miles Fontains, Barrington

Trevor Snow, East Greenwich

Lucas Tanous, East Greenwich

Ryan Fay, East Greenwich

Van Martin, East Greenwich

Anders Nelson, East Greenwich

Armani Arias, Johnston

Chris Civetti, Johnston

Steven Finegan, Johnston

Dylan Annicelli, East Providence

Kyler Lorenz, East Providence

Carson Dupras, St. Raphael

Tyler Tremblay, St. Raphael

Jackson Hohl, Narragansett

Zachary Previte, Narragansett

Ryan Barrett, Prout

Noah McParlin, Prout

Jack DiChiaro, Burrillville

Cameron Laramee, Burrillville

Payton Travis, Tiverton

Vincent Pontarelli, North Providence

Gavin Apice, Chariho

Evan LeVasseur, Middletown

Julien Delacruz, Middletown

Connor Thibault, Mount St. Charles

Isaiah Figueroa, Woonsocket

Third Team

Josh Fenardo, Westerly

Grant Culton, Barrington

Alex Tullo, East Greenwich

Davien Nunez, Johnston

Oliver Andrews, East Providence

Aiden Cherniawski, St. Raphael

Vito Paglia, Narragansett

Michael Poole, Prout

Ronald Vargas, Burrillville

Noah Mercer, Tiverton

Mike Allard, North Providence

Adam Carpenter, Chariho

Jacob Rainey, Ponaganset

Division 3

All Division

First Team

Dom Carollo, West Warwick

Logan Dean, West Warwick

Kody Fretts, West Warwick

Josh Pedus, West Warwick

Claudio Martinez, Pawtucket

Jeremy Torres, Pawtucket

Conor Donahue, Rogers

Travis Howman, Scituate

Tyler Muniz, EWG

Edward Roquez, Mt. Pleasant

Wyatt Letizia, North Smithfield

 

Second Team

Ben Borgueta, Rogers

Darren Carter, Rogers

Ethan Torres, Pawtucket

Drake Dumont, Scituate

James Smith, EWG

Joso Soto, Mt. Pleasant

Brailin Dominguez, Juanita Sanchez

Tyler Lee, Classical

Raynel Rodriguez, Hope

All League

First Team

Dominic Carollo, West Warwick

Logan Dean, West Warwick

Kody Fretts, West Warwick

Josh Pedus, West Warwick

Claudio Martinez, Pawtucket

Ethan Torres, Pawtucket

Jeremy Torres, Pawtucket

Ben Borgueta, Rogers

Darren Carter, Rogers

Conor Donahue, Rogers

Drake Dumont, Scituate

Travis Howman, Scituate

James Smith, Exeter/West Greenwich

Tyler Muniz, Exeter/West Greenwich

Edward Roquez, Mt. Pleasant

Jose Soto, Mt. Pleasant

Brailin Dominguez, Juanita Sanchez

Tyler Lee, Classical

Allen Espinal, Classical

Wyatt Letizia, North Smithfield

Elvis Santos, Paul Cuffee/Times

Raynel Rodriguez, Hope

 

Second Team

Anthony Burt, West Warwick

Joe Riviera, West Warwick

Ethan DaSilva, Pawtucket

Jaiden Mills, Pawtucket

Ryan Morel, Pawtucket

Nixon Brownell, Rogers

Trenton Carter, Rogers

Robby Dufault, Rogers

Kaiden Durand, Scituate

John David O'Hara, Scituate

Paul Zolkos, Scituate

Kole Kilduff, Exeter/West Greenwich

Tyler Medeiros, Exeter/West Greenwich

Erison Mieses, Mt. Pleasant

Yadhiel Moya, Mt. Pleasant

Isaiah Bento-Vasquez, Juanita Sanchez

Luis Garcia, Juanita Sanchez

Asher Westberg-Rubin, Classical

Tyler Albino, North Smithfield

RJ Reall, North Smithfield

Leandro Araujo, Paul Cuffee/Times2

Ryan Duclos, Providence Country Day

Julio Minyety, Hope

Nicholas Packer, Davies

Noah Ferreira, Blackstone Valley Prep

Third Team

Caden Denton, West Warwick

Ethan Pereira, Pawtucket

Cole Marley, Rogers

Jackson Scanlon, Scituate

Harrison Lynch, Exeter/West Greenwich

Jefferson Mieses, Mt. Pleasant

Juan Castillo, Juanita Sanchez

Dominic Mazza, Classical

Kayden Artruc, North Smithfield

Brian Feliz, Paul Cuffee/Times2

Tyler Stanzione, Providence Country Day

bottom of page