top of page

Boys Indoor Track

2023-2024 All State

First Team

High Jump – Demetrius Outland, Central

Long Jump – Ephraim Abhulime, La Salle

Weight Throw – Matt Giuliano, Hendricken

Shot Put – Tyler Duragn, Lincoln

55 Meter Hurdles – Ethan Knight, Barrington

55 Meters – Elijah Gardea, Central

300 Meters – Elias Sposato, Chariho

600 Meters – Jacob Coates, Hendricken

1000 Meters – Jeremy Roe, Ponaganset

1500 Meters – Marshall Vernon, La Salle

3000 Meters – Marshall Vernon, La Salle

800 Meter Relay – La Salle (Joshua Aceto, Garrett Giroux-Pezzullo, Thaden Leomensah, Antonio Bearden)

1600 Meter Relay – Barrington (Iain DeBoth, Will DiGiacomo, Ethan Knight, Hayden Knight)

3200 Meter Relay – Moses Brown (Tucker DeWolf, Xavier Ohl, Thomas Walsh, Eli Ziegler)

Second Team

High Jump – Cam Miller, Middletown

Long Jump – Chucky Potter V, Barrington

Weight Throw – Joe Adams, Barrington

Shot Put – Kaden Thomas, Rogers

55 Meter Hurdles – Bobby Wind, Barrington

55 Meters – Alonso Parker-Sharpe, Cranston West

300 Meters – Alonso Parker-Sharpe, Cranston West

600 Meters –Robbie Wade, Westerly

1000 Meters – Cole Francis, Narragansett

1500 Meters – Cole Francis, Narragansett

3000 Meters –Sean Gray, Portsmouth

800 Meter Relay – Barrington (Iain DeBoth, Ethan Knight, Charly Potter V, Gabe Tanous)

1600 Meter Relay – Classical (Michael Healey, Ben O’Sullivan, James Courtney, Thomas Breen)

3200 Meter Relay – Barrington (Myles Napolitano, Marius Bonard, Daniel Chun, Henry Stockwell)

Third Team

High Jump – Nick Lamoureux, North Smithfield

Long Jump – Cam Miller, Middletown

Weight Throw – Adam Beaudry, Woonsocket

Shot Put – James Gemma, East Greenwich

55 Meter Hurdles – Aidan Bienvenue, North Smithfield

55 Meters – Jeremy Seidi, Hendricken

300 Meters – Garrett Giroux-Pezzullo, La Salle

600 Meters – Thomas Breen, Classical

1000 Meters – Eli Ziegler, Moses Brown

1500 Meters – Brandon Piedade, Barrington

3000 Meters – Will Olsen, Hendricken

800 Meter Relay – Hendricken (Nick Senecal, Nathan Lewis, Joel Felix, Jacob Coates)

1600 Meter Relay – La Salle (Amari Monteiro, Joshua Aceto, Thaden Leomensah, Garrett Giroux-Pezzullo)

3200 Meter Relay – Classical (James Courtney, Michael Healey, Tal Liebmann, Ben O’Sullivan)

bottom of page