top of page

Boys Soccer

2023 All Division

Division 1

First Team

Evan Conceicao, LaSalle

Max Jackson, LaSalle

Moises Morales, LaSalle

Brennan Hill, Hendricken

Oliver Perry, Hendricken

Joshua Chen, North Kingstown

Jake Pezza, North Kingstown

Sam Lopes, Cumberland

Mason Moreira, Cumberland

Jeffrey Burns, South Kingstown

Braeden Duff, South Kingstown

Anderson Cardoso, Tolman

Darius Davis, Tolman

Bowen Lancaster, Moses Brown

Thomas Walsh, Moses Brown

Sidney Gomes, Central Falls

Nathan Capello, East Providence

Dorian DaSilva, East Providence

Emanuel Moreno, Central

Iain Deboth, Barrington

Sidney Gomes, Central Falls

Thomas Breen, Classical

Anthony Parisi, Lincoln

Landon Rodrigues, Portsmouth

Thomas Loiselle, Mt. Hope

 

Second Team

Edgar Barillas, LaSalle

Nicolaos Panagos, LaSalle

Alessio Scanapisco, LaSalle

Marcello Perretta, Hendricken

Michael Pezzullo, Hendricken

Xavier Wilkens, Hendricken

Anthony DeNicola, North Kingstown

Noah Korzeniowksi, North Kingstown

Lucas Carvalho, Cumberland

Caden Moreira, Cumberland

Talan Bradley, South Kingstown

Corey Templeton, South Kingstown

Deionni Cumplido, Tolman

Miguel Mata, Tolman

Aidan Spencer, Moses Brown

Sam Jackson, East Providence

Abednego Bleh, Central

Mark Santos, Central

Hayden Knight, Barrington

George Zuhkov, Barrington

Billy Pineda Escobar, Central Falls

Anderson Rosal, Classical

Jackson Danforth, Lincoln

Aidan Chen, Portsmouth

 

Third Team

John Roedhorst, LaSalle

Angelo Rocca, Hendricken

Liam Wren, North Kingstown

Devin Friedland, Cumberland

Ben White, South Kingstown

Alonso Morales, Tolman

Noam McNicoll, Moses Brown

Ousmane Toure, Central Falls

James McShane, East Providence

Henry Reyes, Central

Aden Memoli, Barrington

Cristian Noriega, Classical

Luciano Delgado, Lincoln

Sean Collins, Portsmouth

Maddox Canario, Mt. Hope

Division 2

First Team

Aidan Bienvenue, North Smithfield

Nick Lamoureux, North Smithfield

Joshua Neves, North Smithfield

Israel Anderson, Coventry

Aiden Wilkins, Coventry

Jonathan Frias, Cranston West

Sam Naiefeh, Cranston West

Alejandro Leon, East Greenwich

Atticus Thompson, East Greenwich

Brett McCaughey, West Warwick

Michael Strain, West Warwick

Andrew Albamonti, Westerly

Thomas O’Keefe, Westerly

Elton Fernandes, Shea

Luizandro Sanches, Shea

Brandon Knowles, Chariho

Kody Poplaski, Chariho

Keith Gillette, Tiverton

Michael Defreitas, Smithfield

Braxton Bragg, Pilgrim

Daniel Morales, Hope

Dylan Nollsch, Narragansett

Ethan Withington, Burrillville

Christian Gomez, Cranston East

 

Second Team

Zachary Bienkiewicz, North Smithfield

Carter Deslauriers, North Smithfield

Luke Letizia, North Smithfield

Liam Bennett, Coventry

Jacob Kelly, Coventry

Ryan McDermott, Coventry

Parker Inocencio, Cranston West

Alejandro Molina, Cranston West

Wyatt Gelzhiser, East Greenwich

Donovan Martin, East Greenwich

AJ Ciotola, West Warwick

Loegan Soares, West Warwick

Brady Smith, Westerly

Robert Wade, Westerly

Brian Arias, Shea

Christian Resinger, Chariho

Ben Farley, Tiverton

Rhuan Santos, Tiverton

Nick Ferro, Smithfield

Troy Stockwell, Smithfield

Josiel Zuniga, Pilgrim

Walter Do Rosario, Hope

Jacob Biafore, Narragansett

Trentyn Jolicoeur, Burrillville

 

Third Team

Sam Drolet, North Smithfield

Aiden Simao, Coventry

Chris Melise, Cranston West

Andrew Connolly, East Greenwich

Ethan Pereira, West Warwick

Max Celico, Westerly

Giovanni Miranda, Shea

Jakob Bennett, Chariho

Miles Cormier, Tiverton

Harry Arsenis, Westerly

Haiden Riess, Pilgrim

Rony Morales, Hope

Lucas Masson, Narragansett

Lucas Santos, Burrillville

Brandon Natareno, Cranston East

Division 3

First Team

Bryant Amaral, Scituate

Ben Campbell, Scituate

Austin Simas, Scituate

Travis Chartier, St. Raphael

Julian Diaz, St. Raphael

Easton Heroux, Middletown

Brady Venancio, Middletown

Owen Allen, Ponaganset

Wyatt Karmozyn, Ponaganset

John Gartsu, North Providence

Logan Santos, North Providence

Matthew Chofay, Prout

Dante Mills, Prout

Jarad Parascandolo, Exeter/West Greenwich

Corey Innis, Mt. St. Charles

Sebastian Saucedo, Johnston

 

Second Team

Mason Brown, Scituate

Jake Gurjian, Scituate

Cameron Healey, Scituate

Reginald Browne, St. Raphael

Lucas Rosa, St. Raphael

Angel Sanchez, St. Raphael

Evan Levasseur, Middletown

Alistair McClere, Middletown

Jack Glew, Ponaganset

Jack McEntee, Ponaganset

Toprak Kalaci North Providence

Bryann Vega, North Providence

Tyler Simo, Prout

Andan Fry, Exeter/West Greenwich

Jackson White, Exeter/West Greenwich

Connor Thibault, Mt. St. Charles

 

Third Team

Travis White, Scituate

Michael Riera, St. Raphael

Ryan Sullivan, Middletown

Ian Etheridge, Ponaganset

Jeronimo Grajales, North Providence

Ryan Sampanaro, Prout

Elijah Beltran, Exeter/West Greenwich

Sebastian Iacuone, Mt. St. Charles

Miguel Santamaria, Johnston

Division 4

First Team

Reymondo Alvarez, Mt. Pleasant

Mosies Augustin, Mt. Pleasant

Steve Martins, Mt. Pleasant

Musa Jeh, Woonsocket

Eduardo Dos Santos, Woonsocket

Matthew Rivera-Cruz, Davies

Alessandro Sanchez, Davies

Aiden Preuit, Toll Gate

Rhon Vega, Toll Gate

Connor Hole-Young, Rogers

Enzo Montefusco, Rogers

Zion Audette, Blackstone Valley Prep

Dylan Martinez, Blackstone Valley Prep

Nelson Wilson, Providence Country Day

Wyatt Hall, Block Island

 

Second Team

Roodley Darius, Mt. Pleasant

Rossel Murillo, Mt. Pleasant

Anderson Rodriguez, Mt. Pleasant

Moise Augustin, Woonsocket

Aiden Pruitt, Woonsocket

Alessandro Sanchez, Woonsocket

Matthew Restrepo, Davies

German Sanchez, Davies

Greg Laliberte, Toll Gate

Gabe Politelli, Toll Gate

Jack Mathews, Rogers

Wilmer Ramirez, Rogers

Alejandro Zuluaga, Blackstone Valley Prep

Pierce Donnelly, Providence Country Day

Ceasar Godinez, Providence Country Day

 

Third Team

Alan Grave, Mt. Pleasant

Saliou Mbacke, Woonsocket

Jose Garcia, Davies

Jared Sabatelli, Toll Gate

Ben Borgueta, Rogers

Nico Osorio, Blackstone Valley Prep

Harry Prieslty, Providence Country Day

bottom of page