top of page

Boys Swimming

2023-2024 All Division

Division 1

First Team

200 Medley Relay - North Kingstown (Zachary Szabo, Evan Wysor, Zachary Proulx, Jackson Meier)

200 Freestyle - Keith Hartman, Barrington

200 Individual Medley - Holden Brown, Lincoln

50 Freestyle - Jarrett Zito, Cumberland

100 Butterfly - Zachary Proulx, North Kingstown

100 Freestyle - Zachary Szabo, North Kingstown

500 Freestyle - Keith Hartman, Barrington

200 Free Relay - Hendricken (Aidan Curran, Tristan Andrews, Damon Buchanan, Tristan Jordan)

100 Backstroke - Zachary Szabo, North Kingstown

100 Breaststroke - Aidan Curry, Hendricken

400 Freestyle Relay - North Kingstown (Zachary Proulx, Jackson Meirer, William Schatz, Zachary Szabo)

Second Team

200 Medley Relay - Hendricken (Alex Sulyma, Aidan Curry, Ryan Voccio, Noah Worth)

200 Freestyle - Alexander Trimmer, East Greenwich

200 Individual Medley - Alex Sulyma, Hendricken

50 Freestyle - Tristan Jordan, Hendricken

100 Butterfly - Harrison Barakos, Barrington

100 Freestyle - Holden Brown, Lincoln

500 Freestyle - Alex Sulyma, Hendricken

200 Free Relay - Barrington (Justin Kuo, Ben McClelland, Keith Hartman, Aydin Duru)

100 Backstroke - Zachary Proulx, North Kingstown

100 Breaststroke - Ben Leal, South Country Co-op

400 Freestyle Relay - Hendricken (Alex Sulyma, Tristan Andrews, Damon Buchanan, Tristan Jordan)

Division 2

First Team

200 Medley Relay - Moses Brown (Jonathan Feole-Haughey, Aiden Spencer, Jordan Mowad, Fabrizio Patrarca)

200 Freestyle - Jordan Mowad, Moses Brown

200 Individual Medley - George Groves, Classical

50 Freestyle - Alex Fubara, Classical

100 Butterfly - Matthew Horton, Westerly

100 Freestyle - Damien J. Figuet-Kossyrev, Classical

500 Freestyle - Jordan Mowad, Moses Brown

200 Free Relay - Westerly (Jake Perkins, Andrew Jacobson, Colby Champlin, Ryder Casady)

100 Backstroke - Jonathan Feole-Haughey, Moses Brown

100 Breaststroke - George Groves, Classical

400 Freestyle Relay - Moses Brown (Fabrizio Patrarca, John Roodhouse, Jonathan Feole-Haughey, Jordan Mowad)

Second Team

200 Medley Relay - Classical (Lukas Fritsch, Damien Figuet-Kossyrev, George Groves, Alex Fubara)

200 Freestyle - Fabrizio Patrarca, Moses Brown

200 Individual Medley - Jonathan Feole-Haughey, Moses Brown

50 Freestyle - Jayden Ortiz, North Providence

100 Butterfly - Josue Aquino, Westerly

100 Freestyle - Marc Alcolea-Vila, Portsmouth

500 Freestyle - Fabrizio Patrarca, Moses Brown

200 Free Relay - Moses Brown (Aiden Spencer, Ivan Tripp, Myles Craddock, Mason Tokarz)

100 Backstroke - Marc Alcolea Vila, Portsmouth

100 Breaststroke - Damien Figuet-Kossyrev, Classical

400 Freestyle Relay - Classical (Lukas Fritsch, Alex Fubara, Damien Figuet-Kossyrev, George Groves)

bottom of page