top of page

Boys Volleyball

2024 All Division

Division 1

First Team

Ryan Harrington, North Kingstown

Ephraim Abhulime, La Salle

Cody Tow, North Kingstown

Tom Matchett, North Smithfield

Charles Pincince, Cranston East

Quinlan Fahy, North Kingstown

Caden Sullivan, North Smithfield

James Men, Classical

Second Team

Carlos Lora, Cranston East

Jahmir Evans, La Salle

Teddy Wallace, Classical

Stephen Dufour, North Kingstown

Ty Cotta, La Salle

Ben Warr, Bishop Hendricken

Caleb Xum, Cranston East

Ali Abdur-Razzak, La Salle

Third Team

Ben Sousa, North Smithfield

Masiah PrakPreaster, Coventry

Carter Deslauriers, North Smithfield

Andrew Ramos, Bishop Hendricken

Jacob Argamonte, Classical

Connor Lewis, La Salle

Dennis Dixon, Cranston East

Connor DeSousa, North Smithfield

Honorable Mention

Travis Plante, Chariho

Larry Yin, Cranston East

Spencer Warburton, East Greenwich

Max Silverman, East Greenwich

Kody Poplaski, Chariho

Santiago Harrington, Bishop Hendricken

Ryan Rathburn, North Kingstown

Cameron Marcotte, Coventry

Cole Arsenault, East Greenwich

Division 2

First Team

Cam Kelley, Barrington

Jack Kenyon, Westerly

Christopher Harvey, Cranston West

Wayne McNamara, Lincoln

Jordan Rodriguez, East Providence

SangMin Park, Barrington

Jet Nascimento, Central

Christian Mak, Cranston West

Second Team

DJ Lepine, East Providence

Austin Noel, Lincoln

James Ciummo, Barrington

Luke Van Ness, Barrington

Ashton Mak, Cranston West

Jacques Guerrier, Lincoln

Alex Herrera, Woonsocket

Allen Suarez, Central

Third Team

Jackson Colton, Lincoln

James Manfredi, Westerly

Logan Reed, Cranston West

Luke Andsager, Barrington

Loden Broe, East Providence

Colin Kelly, West Warwick

Brian Allen, Westerly

Komong Yang, Central

Division 3

First Team

Jamilson De Pina Almeida, Central Falls

Julio Correia, Tolman/Shea

Hayson Ortiz, Tolman/Shea

Elijah Torres, Juanita Sanchez

Austin Scotti, Toll Gate

Porter Fisher, Scituate

Sean Wilkey, Portsmouth

Balla Marone, Johnston

Second Team

Felipe Hernandez, Central Falls

Bara Diop, Tolman/Shea

Christian Caceres, Juanita Sanchez

Mason Brown, Scituate

Hayden Krzyzch, Portsmouth

Nate Fisher, Mt. Hope

Sang Aguilar, Juanita Sanchez

Josh Vitullo, Mt. Hope

Third Team

Ivan Ramos, North Providence

Frank Bergin, Burrillville

Isaiah Bourgeault, Mt. Hope

Timmy Shopide, Mt. Pleasant

Jim-Terry Bornelus, Tolman/Shea

Jack Casey, Portsmouth

Michael Pella-Sabourin, Toll Gate

Jonathan Lopez, Juanita Sanchez

bottom of page