top of page

Girls Soccer

2023 All Division

Division 1

First Team

Sofia Torres, Cumberland

Aryanna Tirado, Cumberland

Haylee Marcotte, Pilgrim

Katie Ignagni, Pilgrim

Caitlyn Terceiro, Mt. Hope

Gianni Rabielli, La Salle

Sydney Allen, North Kingstown

Abbie O'Rourke, South Kingstown

Isabella Bettencourt, Smithfield

Emily Brown, Chariho

Second Team

Paynter Maher, Cumberland

Larisa Stewart, Pilgrim

Hannah Rezendes, Mt. Hope

Elise Breggia, La Salle

Madison O'Connor, North Kingstown

Alexandra Smith, South Kingstown

Kaylin O'Connor, Smithfield

Rachael Abbott, Chariho

Keilly Quezada, Moses Brown

Liv Morrissette, Barrington

Elizabeth Johnson, East Greenwich

Third Team

Sofia Coburn, Cumberland

Jenna Madden, Pilgrim

Emily Moran, Mt. Hope

Allie Scott, La Salle

Valerie Auclair, North Kingstown

Finley Carr, South Kingstown

Avery Areson, Smithfield

Reid DosSantos, Chariho

Gabriela Castaño, Moses Brown

Bailey Duncan, Barrington

Julia Moore, East Greenwich

Division 3

Firt Team

Sydney Haik, Westerly 

Danica Jarrett, Westerly

Alanna Pereira, Toll Gate

Grace Holdridge, Toll Gate

Sadie Schiller, Lincoln School

Grace Blessing, Narragansett

Oliva Costa, Tiverton

Sophie Baldwin, Classical

Karina Contreras, St. Raphael

Second Team

Summer Bruno, Westerly

Adeline Areson, Toll Gate

Bianca Monteitro Lopes, Lincoln School

Julianne Harris, Narragansett

Maeve Banal, Tiverton

Carolina Battle-Cardemil, Classical

Stephanie Sassi, St. Raphael

Isabella Dupret, Cranston East

Aimee Robertson, Exeter/West Greenwich

Third Team

Ocean Lombard, Westerly

Isabelle Lafontaine, Toll Gate

Maggie McDonald, Lincoln School

Julia Cox, Narragansett

Kaite Richardson, Tiverton

Chloe Feit, Classical

Brianna Deschenes, St. Raphael

Lilly Guyon, Cranston East

Emma Mears, Exeter/West Greenwich

Division 2

First Team

Sydney Pagnozzi, Scituate

Sophia Karousos, Portsmouth

Abigail Kapadia, Lincoln

Taylor Roberts, Prout

Carolyn Acker, Mount St. Charles

Ella Intrieri, North Providence

Ava O'Neill, North Smithfield

Anastasia Nerney, Ponaganset

Leila Moniz, Coventry

Ava Moson, Middletown

Michelle Mota, West Warwick

Madelynn Keegan, Burrillville

Makayla Lopes, East Providence

Lyndsay Heath, Bay View

Alexandra Digregorio, Scituate

Clair Hook, Portsmouth

Danika Denham, Lincoln

Kelsie McConnell, Prout

Caroline Noon, Mount St. Charles

Rohey Joof, North Providence

 

Second Team

Taya Bagley, Scituate

Kaelyn Mahoney, Portsmouth

Addison Musto, Lincoln

Lillie DeMetrick, Prout

Madison Berard, Mount St. Charles

Olivia Grace Gemma, North Providence

Frances Tiner, North Smithfield

Katie Papa, Ponaganset

Hannah Bishop, Coventry

Saylor Redfearn, Middletown

Jordan Carollo, West Warwick

Jenna Carrao, Burrillville

Eva Laroche, East Providence

Abby Figueiredo, Bay View

Olivia Labonte, North Smithfield

Caroline Rhodes, Ponaganset

Eve Richard, Coventry

Taylor Bridges, Middletown

Zoe Condon, West Warwick

Rihanna Morin, Burrillville

Katherine Almedia, East Providence

Payton Sullivan, Bay View

Third Team

Bryn Williams, Scituate

Lily Ferreira, Portsmouth

Olivia Riley, Lincoln

Jessica Mastrandrea, Prout

Lexi Omar, Mount St. Charles

Molly Witt, North Providence

Alessandra Camastro, North Smithfield

Emily Brown, Ponaganset

Leah Lapham, Coventry

Maddie King, Middletown

Emily Santerre, West Warwick

Gabriella Calapai, Burrillville

Nyima Gonsalves, East Providence

Jill Nguyen, Bay View

Division 4

Firt Team

Sadie Henriques, Providence Country Day

Gianna Halliwell, Johnston

Julia Connelly, Rogers

Averie Walton, Blackstone Valley Prep

Marissa Johnson, Central

Nancy Martinez, Central Falls

Angelica Taveras, Mt. Pleasant

Cassidy Comfort, Woonsocket

Maddie Ford, Providence Country Day

Britnnie Minaya, Tolman/Shea

Ava Waterman, Johnston

Audrey Rolfe, Davies

Tess Margolis, Rogers

Annika Murphy, Blackstone Valley Prep

Second Team

Kat FordProvidence Country Day

Bendu Kamara, Tolman/Shea

Karen Lastor, Johnston

Ana Penaloza, Davies

Michelle Crowley, Rogers

Emely Carreon, Blackstone Valley Prep

Emely Colocho, Central

Claydira Ramos, Central Falls

Dyami Savala Manguia, Mt. Pleasant

Aicha Diouf, Woonsocket

Michelle Tzalam, Central

Irma Franco, Central Falls

Eliana Fujardo, Mt. Pleasant

Gabriella Alves, Woonsocket

Third Team

Ava Soch, Providence Country Day

Lisahan Marin, Tolman/Shea

Alyssa Kleinberg, Johnston

Daniely Mendez, Davies

Laura Hoag, Rogers

Joselyn Alonzo, Central

Delilah Sirypannho, Woonsocket

bottom of page