top of page

Girls Volleyball

2023 All Division

Division 1

First Team

S - Ella Maack, North Kingstown

RS - Anna Draper, North Kingstown

Lib - Sydney Henson, North Kingstown

Opp - Jules White, Chariho

S - Caitlin Mediate, Portsmouth

OH - Taliya Pereira, Classical

OH - Abigail Spadoni, Coventry

OH/MB - Kaelyn Whitaker, La Salle

Second Team

S - Deana Baez, Classical

S - Abby Crowley, La Salle

MB - Katja Nelson, Chariho

Lib - Sofia D’Agonstino, La Salle

OH - Karmen Lambert, South Kingstown

OH - Hailey Labonte, Portsmouth

OH - Tessa LaFrenier, North Kingstown

OH - Olivia Rollinson, Coventry

Third Team

OH - Harmony Forrest, Classical

MB - Kayleigh Garrapy, North Kingstown

S - Alexis Cole, Chariho

Lib - Jeff Cronin, Prout

Lib - Hannah Gaffney, East Greenwich

MB - Sierra Thompson, South Kingstown

MB - Emma Roberts, Mount St. Charles

MB - Addison Patrick, Coventry

Honorable Mention

OH - Avery Pelletier, Portsmouth

Opp/OH - Maggie Ray, Mount St. Charles

OH - Ava Sardelli, North Kingstown

RS - Gabriela Jackson, East Greenwich

MB - India Vaughn-Hallene, South Kingstown

Opp - Elizabeth Gresian, West Warwick

Lib - Jess Tran, Cranston East

Lib - Emma Kocab, Chariho

Division 2

First Team

S/RS - Keira MullenEast Providence

L - Brennah Abilheira-Cargill, Cumberland

S - Mia Shaw, Mt. Hope

MB - Grace Iannuzzi, Cumberland

S/M - Lyla Auth, Westerly

OH - Kasey Dillon, Barrington

L - Daniella Escudero, East Providence

OH - Sarah Wilcox, Mt. Hope

OH - Gwen Delaney, Middletown

Second Team

OH - Avery Gomes, Bay View

OH - Casey Weaver, Lincoln

MB - Malia Mullen, East Providence

OH - Lindsay Molis, Cumberland

Misc - Emma McCrann, Barrington

OH - Kate Bernhardt, East Providence

L - Kimberly Hickey, Lincoln

L - Morgan Martin, Barrington

MB - Skyla Schuster, Middletown

Third Team

OH - Elle Vest, East Providence

OH - Erin Tierney, Exeter/West Greenwich

S - Mackenzie Marcoux, North Smithfield

OH - Gianna Piker, Middletown

S - Kaylee Bradley, Cumberland

S/RS - Sophia Denham, Barrington

L - Abby Roden, North Smithfield

MB - Gianna Lunney, Mt. Hope

S - Olivia Venagro, Cranston West

Honorable Mention

S - Gianna Paolino, Bay View

OH - Bridgitt O'Sullivan Van Etten, Cumberland

R - Mary Gerhard, Mt. Hope

MB - Emma Caracciolo, Westerly

L - Morgan Fontaine, St. Raphael

OH - Aidan Reilly, Middletown

OH - Riley Peloquin, Westerly

MB - Alayna Gardner, Ponagansett

DS/S - Olivia Audette, North Smithfield

Division 3

First Team

OH - Selly Garcia, Tolman

OH - Julia Polofsky, Tiverton

MH - Mackenzie Cleary, Burillville

OH - Julissa Smith, Juanita Sanchez

L - Daisy Brooks, Scituate

OH - Emilia Ferraro, Burillville

MB - Trinity Burk, Tolman

MB/H - Claudia Lapointe, Tiverton

Second Team

LS/M - Mary McNulty, Toll Gate

S - Mackenzie Gallagher, Narragansett

OH - Victoria Geisser, Scituate

OH - Danna Garcia, Central

L - Samantha Barber, Burrillville

OH - Haley Conant, Block Island

OH - Addison Torio, Tiverton

S - Davina Kodua, Tolman

Third Team

L - Naiomy Cabrera, Juanita Sanchez

OH - Azalea Mueller, Woonsocket

OH - Clare Oberheu, Narragansett

S - Eilish Condon, Tiverton

MH - Jada Pena, Juanita Sanchez

S - Liliana Maggiacomo, Scituate

L - Nyomi Gomes, Tolman

DS - Kendra Pimental, Burrillville

Honorable Mention

L - Melany Rodriguez, Central Falls

LS - Lucy Lajoie, Toll Gate

S - Julia Raymond, Woonsocket

S - Cora Ryan, Block Island

OH/S - Scarlett Massey, Narragansett

MB/H - Hayleigh Korzeniowski, Tiverton

OH - Samantha Foster, Burrillville

MH - Julia DiRaimo, Scituate

Division 4

First Team

OH - Kasyra Fernandes, Shea

Lib - Jazlynn Gastelbondo, Shea

OH - Abigail McRoy, Providence Country Day

S - Ada Wetherby, Providence Country Day

S/MB - Nicole Susana, Mt. Pleasant

OH - Aliyah DaCosta, Mt. Pleasant

MH - Jaiyla Davis, Blackstone Valley Prep

RS - Taliya Robillard-Montas, Davies

Second Team

S - Alex Larios, Shea

RS - Zahra Barbosa, Shea

Lib - Brady Harrington, Providence Country Day

Mid - Trinity Preston, Providence Country Day

MB - Arianys Garo Rios, Hope

S - Yamel Mella, Mt. Pleasant

Mid - Andrea Vasquez, North Providence

OH - Mariam Selemani, Mt. Pleasant

Honorable Mention

OH - Dayana Osorio, Mt. Pleasant

OH - Isis Grafals, Shea

Mid - Emily DeCarvalho, Shea

OH - Finnley Dietrich, Providence Country Day

RS - Lana Kooloian, Providence Country Day

RS - Deandra Zigbuo, North Providence

L - Juddith Landero, North Providence

L- Caydence Dankwa, Davies

bottom of page